20.10.2015
Kategorie: Články, Návody

Ako si správne lakovať nechty?

Zaostrené na lakovanie, alebo viete, ako si správne lakovať nechty?

Starať sa o svoje nechty, venovať im dostatočnú pozornosť a upravovať nielen ich, ale aj okolitú kožtičku, je pre väčšinu žien samozrejmosťou, ktorú vykonávajú aj niekoľkokrát za mesiac. Zručnejšie ženy tieto úkony zvládnu na vlastnú päsť, iné si s obľubou zájdu do nechtového štúdia, kde im nechty dokonale upraví skúsená manikérka. Nech tak či onak, nechty síce predstavujú malú časť vášho tela, ale aj napriek tomu je to jedna z prvých vecí, ktoré si na vás vaše okolie všimne. Preto je potrebné dbať o ich vzhľad a rozhodne ich nezanedbávať. Väčšina žien by sa priklonila k názoru, že nie je nič horšie, než podať niekomu ruku s ohryzenými nechtami, na ktorých ešte doznievajú posledné zvyšky starého laku. Lakovanie predstavuje jednu z najbežnejších úprav, ktorej sa venuje väčšina žien. Síce sa na prvý pohľad zdá, že sa jedná o veľmi jednoduchú činnosť, ale opak je pravdou. Aj na lakovaní sa dá veľa vecí pokaziť. Viete, čo možno robíte zle?

lakovanie-nechtov

Laky na nechty >>

Nechty si dôkladne pripravte

Ešte než sa pustíte do lakovania nechtov, dôkladne ich na túto činnosť pripravte. Ak máte na nechtoch ešte zvyšky predchádzajúceho laku, odlakujte ho pomocou vatového tampónu navlhčeného odlakovačom. Následne si ruky umyte mydlom a dobre osušte.


Nechty pilujte v jednom smere

Na pilovanie nechtov je ideálny listový pilník, ktorým nechty opilujte ťahmi vedenými v jednom smere. Potom im doprajte 5 minút v miske s teplou vodou zmiešanou s mydlom, aby sa jemne odmočili a nechtová kožtička tak išla lepšie dole.


Štetcom ťahajte zdola hore!

Pred lakovaním naneste na nechty slabú vrstvu spevňovača nechtov, vďaka ktorému ďalšia vrstva laku bude lepšie a dlhšie držať. Potom môžete začať lakovať. Prvý ťah štetcom veďte z hornej tretiny nechta a to zdola hore. Rovnakým spôsobom postupujte z obidvoch strán nechta. Niekto dáva prednosť zafarbenému len stredu nechta, pretože sa tým opticky predĺži. Ak máte pocit, že vaše nechty sú až príliš krátke, vyskúšajte tento fígeľ.


Nechty nechajte dokonale zaschnúť

Väčšina žien je pri zasychaní nechtov netrpezlivá, majú pocit, že čakajú až príliš dlho a často si nechty otrú ešte vo chvíli, keď nestihli dokonale zaschnúť. Potom musia s celým procesom začať od začiatku a to je zbytočné. Ak aj vy patríte k tým netrpezlivým, môžete použiť sprejový sušič laku, ktorý sa predáva v každej drogérii.

 

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV