11.4.2016
Kategorie: Články, Návody

Domáca modelácia akrylových nechtov

Domáca modelácia akrylových nechtov v 10 krokoch

Akrylové nechty sú hneď vedľa gélového variantu veľmi populárnym spôsobom, ako dosiahnuť perfektne upravené nechty. Málokto ale vie, že akrylové nechty sú dokonca staršie než gélové. Veľa žien si akrylové nechty necháva vytvoriť v salóne, ale rovnako tak si ich môžu sami vymodelovať doma, čo je veľakrát lacnejšie aj zábavnejšie. Aj akrylové nechty môžu mať celý rad podôb, žena vďaka nim môže vytvoriť svoj osobitý štýl a dať ich na obdiv okoliu.

Akrylové nechty sa modelujú pomocou akrylového prášku, ktorý obsahuje mikročiastočky. Tie zabraňujú nevzhľadnému žltnutiu nechtov a opticky ich rozjasnia. Akrylový prášok je možné použiť na prírodné nechty, nechtové tipy aj šablóny.

akrylove-nechty-doma

Postup modelácie akrylových nechtov krok za krokom

  1. Modelácia akrylových nechtov nie je veľmi zložitá, stačí len dostať jednotlivé úkony pekne do ruky a pôjde to samé. S nižšie opísanými krokmi to určite zvládnete aj vy!

  2. V prvom rade je nutné dôkladne odmastiť vaše prírodné nechty a skrátiť ich. Nezabudnite jemne zatlačiť nechtovú kožtičku, aby vám nezasahovala do nechta. Mohlo by sa stať, že by spôsobila nepriľnavosť akrylu.

  3. Pomocou jemného bloku opatrne a starostlivo zmatnite vaše nechty tak, aby nikde nezostali lesklé miesta. Zmatnenie nechtov je dôležité, pretože vďaka tomu lepšie priľne vrstva naneseného akrylu.

  4. Teraz pristúpte k výberu nechtových tipov. Pri výbere sa neponáhľajte a snažte sa pre každý jednotlivý necht nájsť zodpovedajúcu veľkosť umelého tipu, vďaka čomu dosiahnete prirodzených tvarov. Určite si vybrané tipy vyskúšajte ešte predtým, než sa ich rozhodnete nalepiť na prírodné nechty.

  5. Následne na spodnú stranu tipu naneste dostatočné, ale nie prehnané množstvo lepidla. Tip potom prikladajte na necht pod uhlom 45 stupňov, vďaka čomu sa vyhnete nevzhľadným vzduchovým bublinám. Akonáhle bude tip správne sedieť na nechte, pritlačte ho a držte niekoľko sekúnd – kým lepidlo dôkladne tip neprichytí.

  6. Pomocou špeciálnych klieští, ktorým sa hovorí gilotína, skráťte nechtové tipy na vami požadovanú dĺžku.

  7. Nechty starostlivo zbrúste tak, aby nebol viditeľný prechod medzi prírodnými nechtami a nalepenými tipmi. Vlastné nechty však nebrúste! Na nechty následne naneste primer – podkladovú bázu slúžiacu na dezinfekciu a odmastenie nechtov – primer však neaplikujte na umelý tip!

  8. Špičku štetca namočte do kvapalného roztoku – liquidu – a potom do prášku. Nepreháňajte to s množstvom liquidu. Kvapalina sa spojí s práškom a vzniknutú zmes naneste na nechty od stredu von. Pracujte rýchlo, pretože táto zmes veľmi rýchlo tuhne, čo by skomplikovalo modeláciu.

  9. Ak urobíte pri modelácii chybu, namočte necht do odlakovača.

  10. Vytvorené nechty spilujte do požadovaného tvaru a nalakujte. Akrylové nechty sa na záver musia nalakovať, pretože len tak získajú požadovaný lesk a farbu. Najskôr použite podkladový lak a na ten môžete podľa vlastnej nálady naniesť akúkoľvek farbu a dekorácie. Na záver upravené nechty pretrite bezfarebným lakom.

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV