akrylove-nechty
8.9.2015
Kategorie: Články

Akrylové nechty

Akrylové nechty – kedy im dať prednosť?

Otázka na rozdiel medzi akrylovými a gélovými nechtami je tou najčastejšou, na ktorú musia manikérky svojim zákazníčkam odpovedať. Rozhodnúť sa pre umelé nechty, ktoré skrášlia ženské ruky a premenia ich v upravené, je jedna vec, ale rozmyslieť si, ktorý variant zvoliť, je vec druhá. 

Akrylové nechty sú vhodnejšie pre ženy, ktoré svoje ruky viac namáhajú – pracujú v záhrade, živia sa ako chyžné v hoteli či ako upratovačky v škole – skrátka pracujú rukami a tie sú viac namáhané. 

Akrylové nechty sú lepšie aj v prípade mastnejších a tenkých nechtov. Výhoda akrylu sa ukrýva predovšetkým v jeho pevnosti, ktorou sa vyznačuje. Je tiež viac odolný než gél. 

Sada na akrylové nechty >>

akrylove-nechty-postup

Akryl ničí nechty? Pravda alebo mýtus?

Rozhodne je to mýtus! Manikérky sa veľmi často stretávajú s obavami svojich klientok, že im aplikácie akrylu významne zničia nechty a poničený stav môže byť aj definitívny. Aj keď je táto povera nepravdivá, je bohužiaľ veľmi rozšírená. Pravdou ale zostáva, že pokiaľ sú akrylové nechty aplikované správne, šetrne a s potrebnou starostlivosťou, nie je sa čoho obávať. Naopak, ženy, ktoré prekonali obavy a podstúpili aplikáciu akrylových nechtov tvrdia, že ich vzhľad je oveľa príjemnejší než gélový variant. Stačí sa zveriť do starostlivosti svedomitej a zručnej manikérky, ktorá vie, ako má postupovať pri správnej aplikácii akrylu. 

Ako žiť s akrylovými nechtami?

Veľa žien sa svojej manikérky pýta, ako žiť s umelými nechtami. V skutočnosti žiadny osvedčený návod neexistuje. Život s akrylovými nechtami sa len málo líši od života s prírodnými nechtami. Môžete robiť úplne to isté, nie je potrebné sa v ničom obmedzovať, len je dôležité myslieť na fakt, že umelé nechty nemusia vydržať všetko. Aj keď sú akrylové nechty pevnejšie a odolnejšie než nechty gélové, aj tak je potrebné si uvedomiť, že zachádzať s nimi hrubo sa nemusí vyplatiť.

Akryl na nechty >>

akrylove-nechty-doma

Žena si musia dávať pozor aj pri tých najbežnejších činnostiach ako je napríklad:

  • prevliekanie posteľného prádla
  • pri žmýkaní handry (napríklad pri vytieraní podlahy)
  • pri otváraní dvier alebo nápojov v plechovke
  • a veľa ďalších

Ak si žena necháva aplikovať akrylové nechty po prvý krát, môže niekoľko hodín potom cítiť tlak, na ktorý nie je zvyknutá. Nechty sa jej môžu zdať ťažšie. Taký stav je úplne v poriadku. Ak sa jedná o úplne prvé umelé nechty, je najlepšie voliť prirodzenú dĺžku nechtov a zbytočne si život nekomplikovať nechtami dlhými natoľko, že s nimi nebude schopná každodenných činností. V takom prípade si na nechty zvykne a pri ďalšej aplikácii – ak k nej dôjde – už bude vedieť, čo od tejto procedúry očakávať. 

Akrylové nechty sú úžasné, žena, ktorá ich nosí, pôsobí upravene a elegantne. Ale je potrebné naučiť sa s nimi žiť. 

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV