1.7.2015
Kategorie: Články, Návody

Aplikácia nechtových tipov

Ako si správne nalepiť tipy

Tiež k vám príroda nebola príliš štedrá, a čo sa nechtov týka, rozhodne vás neobdarovala perfektným tvarom ani úctyhodnou dĺžkou? Hovorí sa, že nechty sú našou vizitkou a najmä ženy, ktoré prichádzajú často do styku s ľuďmi, si dávajú záležať na ich perfektnej úprave a dokonalom vzhľade. Aj keď nechty predstavujú len malú časť vášho tela, nemyslite si, že nie sú vidieť. Ba naopak je to jedna z prvých vecí, ktoré si na vás vaše okolie všimne v priebehu niekoľkých sekúnd. Stačí jedno podanie ruky a je jasné, či svojim nechtom venujete dostatočnú pozornosť a či sa o ne staráte, alebo či je vám ich stav, naopak, úplne ľahostajný.

Nechtové tipy >>

nechtove-tipy

Dokonalé nechty z pohodlia vášho domova

Nastala vo vašom živote situácia, ktorá si vyžaduje perfektný vzhľad so všetkým – teda aj dokonale upravenými nechtami? Ak nechcete míňať nekresťanské peniaze za návštevu nechtového štúdia, vykúzlite si nádherné nechty samé doma. Nie je to ťažké a určite to zvládnete aj vy! V dnešnom článku vám ukážeme jednoduchý postup, ako si nalepiť nechtové tipy. Pamätajte si ale, že jednorazové nalepovacie nechty nie sú vhodné na pravidelné nosenie, preto sa k ich aplikácii uchýľte len vo chvíli, kedy budete očakávať špeciálnu udalosť.

Prípravky pre modelovanie nechtov >>

Postup

Teraz už prichádzame k postupu, ako si svojpomocne nalepiť a následne aj upraviť nechtové tipy. Ak sa budete držať našich rád a trikov, verte, že nemôžete urobiť chybu!

 

  1. Vaše prírodné nechty je potrebné pred samotným nalepením nechtových tipov skrátiť a starostlivo odmastiť. Ak by ste nechty nechali mastné, tipy by vám na nich nedržali a čoskoro by sa odlúpli. Nechty skráťte pomocou nožníc a na odmastenie siahnite po odlakovači, ktorý neobsahuje acetón – ten je pre nechty oveľa šetrnejší a toľko ich nezaťažuje.

 

  1. Následne postupujte rovnako, ako pri bežnej manikúre: ak máte prerastenú či prichytenú kožtičku, je potrebné ju starostlivo, ale zároveň opatrne zatlačiť pomocou špeciálnej tyčinky (najlepšie takej, ktorá má gumový koniec). A prečo je dôležité zatlačiť kožtičku? Nechty následne pomalšie odrastajú.

 

  1. Teraz je čas na výber umelých nechtov. Snažte sa vyberať také, ktoré čo možno najpresnejšie zodpovedajú veľkosti vašich prírodných nechtov – jedine tak dosiahnete maximálne prirodzeného vzhľadu.

 

  1. Po celej dĺžke nechtového tipu naneste lepidlo – je lepšie používať lepidlo, ktoré nie je drastického zloženia a príliš vaše nechty nezaťaží a nepoškodí ich. Hranu nechtového tipu oprite o nechtové lôžko a pritlačte celý tip k vášmu prírodnému nechtu. Najdôležitejšie je, aby sa vám pri lepení podarilo zabrániť vzniku vzduchových bublín medzi vaším nechtom a nechtovým tipom. Chvíľku pevne pridržte a pokračujte lepením ďalšieho tipu.

 

  1. Nevyhovuje vám dĺžka nechtových tipov? Potom nie je nič jednoduchšie, než ich skrátiť na dĺžku, ktorá bude pre vás prirodzená a nebude vám brániť v každodenných činnostiach. Rovnako tak môžete ľubovoľne upraviť tvar nechtových tipov – pomocou pilníka si vytvoríte zaoblené, hranaté alebo aj špicaté nechty. Skrátka podľa vlastných potrieb a vkusu.

 

Na koniec nesmiete zabudnúť na ošetrenie nechtového lôžka a kožtičky pomocou špeciálneho

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV