12.10.2015
Kategorie: Články

Gélové nechty – mýty a fakty

Gélové nechty

S gélovými nechtami, ich modeláciou a celkovým pôsobením na naše nechty idú ruka v ruke aj najrôznejšie povery a mýty, o ktorých sa veľmi často diskutuje. Na niektorých poverách môže byť niečo pravdy, iné mýty rozhodne pravdivé nie sú, ale aj napriek tomu im drvivá väčšina žien verí. Zo strachu o svoje nechty sa preto nejedna z nich vzdáva gélových nechtov – a to je škoda. Poďme si teda spoločne povedať o oprávnených faktoch a zároveň si odhaľme aj neopodstatnené povery.

nehty-2015-7

UV gél mi zničí nechty

Pravdepodobne jeden z najrozšírenejších mýtov, ktorý kedy o gélových nechtoch koloval a stále koluje. Uvedomte si, že umelé materiály boli vyvinuté predovšetkým z toho dôvodu, aby mohli byť lámavé, ohryzené, rozštiepené či inak poškodené nechty pevnejšie a zároveň odolnejšie voči nepriaznivým vplyvom, ktoré by ich mohli poškodiť. Ak je manikúra vykonávaná správne a ak sú použité netoxické materiály, ktoré sú zdraviu neškodné, nemusíte sa vôbec ničoho obávať.

Mýtus alebo fakt? = Mýtus!

UV gély na nechty >>
 

Pilovaním sa moje nechty poškodia

Áno – nechty sa môžu pilovaním naozaj poškodiť, ale len pri nekvalitne vykonanej práci manikérky. Pravdou ale zostáva, že sa nechty musia pred nanesením UV gélu zmatniť, pretože inak by sa gélová vrstva neprichytila. Vrchná časť nechtov sa preto zdrsní – nie však spiluje – ako sa mnohé ženy mylne domnievajú. K tomu skúsená kozmetička používa jemný pilník, ktorým naruší len najvrchnejšiu časť nechtov – tú najtvrdšiu. Ak sa necht upraví či dokonca zbrúsi do ďalších vrstiev, necht sa zjemní, stenčí a celkovo poškodí.

Mýtus alebo fakt? = Áno aj nie – záleží na práci manikérky.

Pilníky na nechty >>
 

Pri vytvrdení v lampe ma UV gél páli

V skutočnosti je to pravda len čiastočne – je to totiž často individuálna záležitosť. Ak máte nechty veľmi slabé, poškodené alebo nadmerne citlivé, môže vás vytvrdenie v UV lampe nepríjemne páliť. Ak sú vaše nechty v poriadku, zdravé a silné, nebudete mať s vytvrdením žiadne problémy. Aj v tomto prípade záleží na prístupu kozmetičky, ktorá by mala stav vašich nechtov odhadnúť a podľa toho zvážiť aj vrstvu naneseného gélu. Ak sa bolesti v UV lampe naozaj veľmi bojíte, požiadajte svoju manikérku, aby vám gél na nechty nanášala vo viacerých tenkých vrstvách.

Mýtus alebo pravda? = Áno aj nie – záleží na stave vašich nechtov.

UV lampy >>

 

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV