Water marble
15.6.2016
Kategorie: Články, Návody

Hravé water marble

Hravé water marble – postup na kreatívnu úpravu nechtov

Water marble – jednoduchá, ale veľmi zaujímavá technika zdobenia nechtov – mnohým z vás pripadá na prvý pohľad zložitá a nezvládnuteľná. A pritom to vôbec nie je pravda! Táto technika je veľmi jednoduchá, časovo nenáročná a čo sa týka použitia, je vhodná ako na prírodné, tak aj na gélové či akrylové nechty. Obecne platí, že vynikne skôr na dlhších nechtoch, ale vyhýbať sa technike water marble nemusia ani majiteľky kratších nechtov. Nasledujúce riadky vám prezradia jednoduchý návod, ktorý si určite osvojí každá z Vás!

Zdobenie na gélové, akrylové aj prírodné nechty >>

Water marble – pomôcky

• nádobka
• špajdla alebo pomarančové drievko
• servítky či papierové kapesníky
• vazelína na ruky
• odlakovač či kozmetický acetón
• bezfarebný lak na nechtyWater marble postup

Water marble – postup

1. Do nádobky si pripravte vodu – množstvo tak akurát, stačí toľko, aby ste do vody mohli pohodlne ponoriť necht. Ideálna je teplá voda, nie však horúca – pokojová teplota, ale nemusí byť.

2. Pripravte si laky na nechty – minimálne 2 farby, ale môžete aj viac. Záleží na kombinácii, ktorá sa vám páči, môžete popustiť uzdu svojej fantázie a vsadiť na klasické či neobyčajné kombinácie.

3. Prírodné nechty si nalakujte podkladovým či farebným lakom. Ak budete techniku water marble aplikovať na nalepené nechtové tipy, vytvarujte si najskôr necht do požadovaného tvaru.

4. Teraz je potrebné zaistiť, aby sa lak nenalepil na prsty a kožtičku okolo nechtov. Vystačíte si s vazelínou, ktorou starostlivo natriete prsty a časti okolo nechtov – nestierajte – a po aplikácii a zaschnutí laku stačí ľahko otrieť tampónom či handričkou.

Laky na nechty – pestrý výber farieb >>

5. Na hladinu vody v nádobke kvapnite kvapku acetónu či odlakovača, následne kvapnite kvapku vybraného laku doprostred vodnej hladiny a sledujte, ako sa lak rozpije. Teraz siahnite po ďalšom vybranom odtieni a opäť na stred kvapnite ďalšiu kvapku – lak sa rozleje v ďalšom kruhu. V tejto chvíli záleží len na vás, koľko lakov skombinujete. Základom sú dve farby, ale pokojne ich môže byť viac.

6. Pomocou špajdle či pomarančového drievka urobte smerom od stredu ťah ľubovoľným smerom a štýlom. Kruhy na vodnej hladine zmenia tvar a vytvoria zaujímavý obrazec. Opatrne vytiahnite a urobte to isté, akurát opačným smerom.

7. Vo chvíli, kedy budete spokojná so vzniknutým vzorom, ponorte prst do vody. Pozor si dajte na to, aby boli prsty vodorovne s hladinou.

8. Pomocou špajdle/pomarančového drievka opatrne odstráňte lak z vodnej hladiny.

9. Pomaly vytiahnite prst, nechajte zaschnúť a otrite vazelínu z prstov.

10. Teraz už len stačí vzniknuté lakovania zafixovať vrstvou priehľadného laku.

Water-marble-nail-art

 

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV