21.8.2015
Kategorie: Články, Návody

Magnetické laky a uv gély na nechty

Magnetické lakovanie nechtov

Klasické zdobenie nechtov je síce stále ešte v kurze, ale oveľa obľúbenejšou technikou je magnetické lakovanie nechtov, ktorého kúzlu začína podliehať stále viac žien, ktorým nie je ľahostajný stav a vzhľad ich rúk. Nie je to tak dávno, čo sa táto technika stala hitom, jej priaznivcov stále pribúda, a preto vám prinášame článok, v ktorom vám toto zaujímavé zdobenie nechtov bližšie predstavíme a zároveň sa spoločne pozrieme na pomôcky aj spôsob aplikácie.

magneticke-nechty

Postup aplikacie krok za krokom

Zaujala vás predstava magnetických nechtov a chceli by ste vedieť, ako správne postupovať pri nanášaní magnetického laku či gélu? Potom si určite nenechajte ujsť nasledujúce riadky, prostredníctvom ktorých vám prinášame naozaj jednoduchý návod, ktorý zvládne aj začiatočník!

Magneticlé laky na nechty >>

Magnetické UV gély >>

Aplikácie sa preto rozhodne nebojte, nejde o žiadnu vedu – a kto vie, možno vás to natoľko nadchne, že sa magnetické zdobenie nechtov stane vašou novou záľubou. A ako teda postupovať?

Bod 1 – Pred akýmkoľvek lakovaním je nutné nechty starostlivo pripraviť – teda dôkladne odlakovať, odmastiť, zatlačiť kožtičku, prípadne ju ostrihať

Bod 2 – Pred vlastnou aplikáciou magnetického laku či gélu určite nebude na škodu, ak nanesiete na vaše nechty najskôr ako podklad priehľadný lak. Ten nechajte dôkladne zaschnúť, aby nedošlo k zmiešaniu či prípadnému zotreniu laku.

Bod 3 – Teraz nastáva fáza, v priebehu ktorej si podľa vlastných potrieb nastavíte magnetický ozdobovač. Ten sa používa predovšetkým na uľahčenie vašej práce a významne vám zjednoduší ďalšiu fázu, ku ktorej sa dostaneme za chvíľu. Dôležité je nezabudnúť na fakt, že váš necht musí byť v strede podložky.

Bod 4 – Teraz prichádza chvíľa pre voľbu magnetického laku či gélu. Až si vyberiete odtieň, dôkladne si ním nalakujte všetky nechty, pričom si dávajte záležať, aby ste lak naniesli rovnomerne po celej ploche nechta. Pamätajte, že lak vždy musíte nanášať v rovnakom smere!

Bod 5 – Vo chvíli, kedy skončíte s lakovaním, vložte necht do magnetického ozdobovača takým spôsobom, že sa magnet bude nachádzať nad nechtom približne v desaťmilimetrovej vzdialenosti. V tejto chvíli nesmiete s nechtom ani ozdobovačom nijak manipulovať – počkajte až 20 sekúnd. Tento čas neporušujte, pretože sa vám nepodarí dosiahnuť očakávaného výsledku. Vzor, ktorý ste si priala, by sa tak mohol pokaziť.

Hneď ako magnetický lak či gél dôkladne zaschne, naneste na necht ešte vrstvu priehľadného laku a aj ten nechajte dôkladne zaschnúť.

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV