14.8.2015
Kategorie: Články, Návody

Modelácia nechtov

Modelácia nechtov doma, čiže prečo sa príjemne neodreagovať?

Umelé nechty – či už akrylové alebo gélové – sa v posledných rokoch tešia stále väčšej obľube. Mať krásne a upravené nechty, za ktoré sa netreba hanbiť, je snom mnohých žien. Predovšetkým tie, ktoré sa každý deň stretávajú s mnohými ľuďmi, by si na vzhľade svojich nechtov mali dať dostatočne záležať. Avšak, nie každá žena má čas – alebo jednoducho nechce – navštevovať nechtové štúdia. Aj keď sa nechtovým štúdiám a profesionálnym manikérkam vyhýbajú tým najširším oblúkom, napriek tomu sa o svoje nechty chcú starať. Ak aj vy patríte k ženám, ktoré nechcú svoje nechty zverovať do starostlivosti salónov a radšej si umelé nechty vytvoríte sama doma.

 

Beautiful woman hands and lily flower over white background

Modelacia nechtov

UV lampa

UV lampa slúži na vytvrdenie gélu či akrylu, je akýmsi základným stavebným kameňom modelácie umelých nechtov. Ak si chcete doma vytvoriť napríklad gélové či akrylové nechty, bez kvalitnej UV lampy sa skrátka neobídete. Vyberte si takú UV lampu, ktorá bude zodpovedať vašim požiadavkám. Ak sa venujete modelácii častejšie, rozhodne by ste mala zainvestovať do kvalitnej UV lampy určenej pre náročnejšie užívateľky. V prípade, keď si nechty modelujete doma len príležitostne, bude vám stačiť klasická UV lampa.
UV Lampy na nechty >>

UV gély

Ak sa rozhodnete dať prednosť umelým nechtom vytvoreným pomocou UV gélu. Do svojej domácej výbavy by ste si určite mala zadovážiť UV gél modelovací, podkladový aj vrchný – to je základ. Samozrejmosťou sú aj špeciálne UV gély na modeláciu obľúbenej francúzskej manikúry,
UV gély na nechty >>

GÉL laky

Súčasťou modelovacej výbavy môžu byť aj GÉL laky, ktoré sú pre svoju farebnú škálu stále obľúbenejšie. GÉL lak sa nanáša na základovú vrstvu a je nutné nechať ho vytvrdnúť v UV lampe. Ak vám nestačí farebná škála UV gélov, rozhodne sa nebráňte výberu z GÉL lakov, ktoré prinášajú nové farby, nové možnosti – nový vzhľad vašich nechtov!
Gél laky na nechty >>

Nechtové tipy

UV gél si síce môžete naniesť na svoj prírodný necht, ak ale túžite po netypickom tvare nechtov alebo väčšej dĺžke, než ktorú vám vaše nechty ponúkajú, bez nechtových tipov sa pri modelácii neobídete. Tipy sa lepia lepidlom na vaše nechty, po zaschnutí ich skrátite do požadovanej dĺžky, zapilujete do vytúženého tvaru a následne už pokračujete nanesením UV gélu.
Nechtové tipy >>

 

Modelácia umelých nechtov nie je zložitou záležitosťou. Bez problémov ju zvládne ktorákoľvek žena sama doma – stačí, keď jednoduché kroky dostane do rúk. Ak si gélové nechty vytvárate po prvý krát, môže sa vám celý proces zdať zdĺhavý, zložitý a ťažký. Verte, že ak si budete pravidelne sama tvarovať nechty, čoskoro získate potrebný cvik, vďaka ktorému bude modelácia nechtov príjemnou záležitosťou a ideálnou príležitosťou, ako si odpočinúť, odreagovať sa a relaxovať.

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV