parafinovy-zabal-ruk
26.1.2016
Kategorie: Články, Recenzie

Parafínový zábal rúk

Parafínový zábal rúk

Kto niekedy navštívil kozmetické štúdio či nechtový salón, určite počul o slovnom spojení parafínový zábal. Alebo možno už máte tento príjemný proces za sebou a dopriavate si ho pravidelne. V dnešnom článku sa parafínovému zábalu pozrieme bližšie na zúbok, vysvetlíme si, čo je to parafín, prečo sa používa a zároveň si osvetlíme postup jeho aplikácie. Nech už o tomto pojme niečo viete, alebo je pre vás táto oblasť španielskou dedinou, rozhodne si nenechajte ujsť nasledujúce články, ktoré pre vás budú informáciou, poučením i dobrým tipom, prečo vašim rukám – a nielen im – tento luxus dopriať.

Čo je to parafín?

Už ste toto slovíčko počuli, ale nikdy vás nenapadlo pátrať po jeho význame? Potom vám jeho definíciu radi priblížime! Parafín je špeciálny vosk, ktorý je bohatý na vitamín E. Jeho prednosťou je nesporne neobyčajná schopnosť zadržať teplo. Čo sa zloženia týka, parafín je biela kryštalická zmes obsahujúca vyššie nasýtené alkény, ktoré sa získavajú pri procese kryštalizačného odparafínovávania ropy alebo hnedouhoľného dechtu. Nenechajte sa zmiasť zložitou definíciou či neveľmi lákavým vznikom – parafín je pre vaše telo neškodný, ba naopak, môže mu jedine pomôcť! Ak sa pridajú do tejto zmesi prírodné či bylinné silice, zmení sa výsledná farba parafínu – stretnúť sa tak môžete s niekoľkými odtieňmi.

Starostlivosť o ruky >>

Ako sa parafín používa?

O nedoceniteľných účinkoch parafínového zábalu vedia nielen v kozmetickom priemysle, ale aj v rehabilitačných centrách, pretože sa používajú ako súčasť rehabilitačnej liečby – napríklad pri ochorení kĺbov. Tento príjemný zážitok si tak môžete dopriať u svojej kozmetičky. Parafínové zábaly sa používajú na dlaniach, lakťoch, chodidlách aj kolenách a to predovšetkým v prípade, keď je vaša pokožka suchá, drsná či popraskaná. V takom prípade by ste s aplikáciou parafínu nemali dlho otáľať. Vďaka schopnosti udržať teplo sa tejto procedúre hovorí aj termoterapia a jedná sa o veľmi obľúbenú a stále vyhľadávanejšiu kozmetickú službu.
Ako to funguje?

Ak zavítate do kozmetického štúdia či nechtového salóna a požiadate o parafín, môžete sa rozhodnúť medzi dvoma spôsobmi, ako vám môže byť aplikovaný:

• parafínový kúpeľ
• parafínový obklad

Ošetrené miesto sa pod parafínom krásne prehreje, prekrví, zároveň sa otvoria póry a pokožka sa tak hydratuje. Na konci procedúry sa budete môcť tešiť zo žiarivej, jemnej, dokonale hydratovanej – a čo vás určite poteší – aj na pohľad mladistvejšej pokožky.

Parafínová vaňa s príslušenstvom >>

parafínový kúpeľ

Postup aplikácie

• parafín sa nahreje na teplotu približne 50°C
• ošetrované miesta sa na pár sekúnd ponoria do tekutého parafínu, vďaka čomu parafín priľne k pokožke (parafín sa tiež môže naniesť štetcom)
• ošetrené miesto sa následne obalí igelitom a zabalí sa do froté zábalu
• nechá sa pôsobiť 15-20 minút
• následne sa z ošetreného miesta veľmi ľahko odstráni
• pokožka sa premasíruje

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV