francúzska-manikúra-doma
1.9.2015
Kategorie: Články, Návody

Postup pri francúzskej manikúre

Chcete klasiku? | francúzska manikúra

Najčastejším variantom zdobenia gélových nechtov je francúzska manikúra. Pre svoj elegantný vzhľad a prirodzenosť patrí medzi najobľúbenejší štýl gélových nechtov. Nechtové lôžko je potiahnuté čírym alebo jemne ružovým gélom a špička nechta je orámovaná do oblúka bielou farbou.
Francúzska manikúra vyzerá naozaj elegantne a jej výhodou je, že neobmedzuje farebnými kombináciami. Skrátka klasickú francúzsku manikúru môžete nosiť k akémukoľvek oblečeniu bez ohľadu na jeho farbu. Odpadá tak povinnosť zložitého ladenia oblečenia s farbou nechtov.

ffrancúzska-manikúra-postup

Postup pri francúzskej manikúre

  •     Necht je potrebné pripraviť dôkladným zbrúsením. Potom sa musí naniesť primer.
  •     Na necht sa aplikuje podkladová vrstva gélu, ktorá sa nechá zatvrdnúť v UV lampe.
  •     Nasleduje vytvorenie bieleho oblúka. Pretože biely oblúk bude v tomto prípade najvýraznejším bodom celého nechta, je potrebné vytvarovať ho pravidelne.
  •     Skúsenejšie manikérky to už majú "v ruke", kto si ale    netrúfne, môže použiť samolepku, pri ktorej stačí iba skopírovať tvar.
  •     Základom úspechu je dobrý štetec. Biela vrstva sa nechá vytvrdiť v UV lapme.                                                                                              
  •     Zvyšok nechta sa musí "domodelovať" čírym gélom. Tenkou vrstvičkou sa prejde aj biela časť nechta, nechá sa vytvrdiť a následne sa pomocou pilníka vytvaruje do požadovaného tvaru.
  •     Upravený necht je už finálny, avšak môže sa na prianie zákazníčky rôzne ozdobiť – buď pomocou úzkeho štetca namaľovať zaujímavý vzor, nalepiť kamienky, trblietky, glitre alebo použiť samolepku.
  •     Ak sa budú nechty ešte nejako upravovať, je potrebné finálnu úpravu potiahnuť slabou vrstvou gélu, ktorá musí zatvrdnúť. Tým sa predíde nechcenému odlupovaniu či inému poškodeniu.

French UV gély >>

Klasika po francúzku trochu inak

Pri francúzskej manikúre sme zvyknutí na biely oblúčik nechta. Avšak to nie je pravidlom. Veľmi obľúbeným sú aj varianty, kedy sa na klasický oblúčik, ktorým je francúzska manikúra typická, použije iná – častokrát oveľa pestrejšia – farba. V takom prípade sa fantázii medze naozaj nekladú. Zákazníčky si môžu vybrať farbu podľa svojich predstáv, samozrejme podľa farebnej ponuky kozmetičky. Stále častejšie sa stretávame s čiernymi, červenými, ružovými, výrazne zelenými, žltými či oranžovými oblúčikmi. Aj keď už v tomto prípade nehovoríme o klasickej francúzskej manikúre, jedná sa o veľmi obľúbenú obmenu.

 

francúzska manikúra

Zarovnanie nechta

Do zdobenia gélových nechtov môžete zahrnúť aj ich pilovanie. Ani tu sa nemusíme obmedzovať na klasické rovné zarovnanie alebo zarovnanie guľaté. Extravagantné zákazníčky veľakrát žiadajú aj pilovanie do špičky. Áno, je to trochu netypický tvar, ktorý môže byť pre jeho nositeľku aj zdraviu nebezpečný – môže sa poškriabať – ale manikérka aj takým želaniam vyhovie.

Pilníky na nechty >>

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV