tvary-nechtov
30.9.2015
Kategorie: Články, Recenzie

Tvary nechtov – SQUARE, SQUOVAL, EDGE, STILETTO

Tvary nechtov

Každá žena či dievča má svoj vyhranený tvar nechtov. Verte alebo nie, ale tvar našich nechtov je nám daný do vienka – je vrodený. Niekto má krásne dlhé prsty s dlhým nechtovým lôžkom, ďalší má naopak prsty aj nechtové lôžka krátke a väčšina ľudí je niekde medzi týmito dvomi variantmi. Veľa žien sníva o určitom tvare nechtov, avšak nie každá si ho kvôli svojmu prirodzenému tvaru môže dovoliť. Možno aj vy máte svoj obľúbený či vysnený tvar, na ktorý nedáte dopustiť. Niektoré ženy preferujú okrúhlu klasiku, iné si pre zmenu obľúbili hranaté tvary, ďalšie si potrpia na extravagantnosti a nechávajú si zo svojich nechtov vykúzliť napríklad tvar mandorla, pipe či stiletto.

tvary_nechtov

Akrylové nechty modelujú pomocou zmesi akrylového prášku a tekutiny (akryl liquid), ktorá vytvrdne bez použitia UV lampy.


SQUARE

Tento tvar nechtov je pravdepodobne najznámejší a tiež najviac používaný. Veľmi obľúbený je predovšetkým u mladších žien, avšak nikde nie je napísané, že si ho nemôžu dovoliť aj staršie ženy. Nechty v tvare square sa tvoria v najrôznejších dĺžkach – záleží, čo konkrétne žena preferuje. Tento tvar je využívaný ako na klasické zdobenie, tak aj na veľmi obľúbenú francúzsku manikúru. Môže byť vytvorený pomocou tipov alebo šablóny s použitím gélu aj akrylu.


SQUOVAL

Ďalší z najobľúbenejších a najpoužívanejších tvarov nesie názov squoval. V podstate je to skoro to isté ako square – začiatok aj priebeh modelácie je úplne rovnaký, akurát u tohto tvaru sa nechty zapilujú – zaguľatia – zo strany. Rovnako ako square je tento tvar vhodný na francúzskou modeláciu, ale veľmi pekne vyzerá aj v jednofarebnom variante, kedy manikérka nechty ozdobí len jednofarebným lakom.


EDGE

Ako už samotný názov napovedá, jedná sa o tvar, ktorého základom je ovál – často nazývaný mandle. Horný koniec nechta je zapilovaný do špičky – podobne ako vajíčko – a využívajú ho skôr staršie ženy, pretože je decentný a opticky predlžuje prsty. Obmenou tohto tvaru je variant so skosenými stranami, kedy je na hornom oblúkovom tvare nechta znázornená strieška, ktorá pokračuje až na koniec voľného okraja. Pre tento tvar môže byť použitá šablóna aj umelé tipy, je vhodný na akrylovú aj gélovú modeláciu.


STILETTO

Tento tvar nechtov je dlhý a pretiahnutý do špičky. Predstavuje skôr extravagantný variant, pretože nechty vytvarované do špičky nie sú pre bežný život príliš praktické, ale aj napriek tomu nachádza stále väčšiu obľubu predovšetkým u starších žien. Je možné ho vymodelovať do najrôznejších dĺžok – opäť záleží na vkuse klientky a na modeláciu je vhodnejšie použiť akrylovú techniku, vzhľadom k dĺžke nechta – vďaka akrylu bude necht aj v dĺžke napríklad 5 cm stále pevný a odolný.
 

GELOVE-NEHTY-MODELACIA-NECHTOV